Bu gün UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsində IV turun oyunları keçirilib.

Offsideplus.az-ın məlumatına görə, Azərbaycanın turnirdəki yeganə təmsilçisi "Qarabağ" Türkiyədə "Sivasspor"la üz-üzə gəlib: 2:3

Turnirin iddialı komandalarından İngiltərə "Arsenal"ı Norveçdə "Molde"nin qonağı olub (0:3). Londonun digər təmsilçisi "Tottenham" isə Bolqarıstan "Lüdoqorets"ini qəbul edib - 4:0.

İtaliya klublarından "Milan" Fransada "Lill"in (1:1), "Roma" isə Rumıniyada ÇFR-in qonağı olub (0:2). "Napoli" isə Xorvatiyanın "Riyeka" komandasını qəbul edib (2:0).

Avropa Liqası
IV tur

A qrupu

21:55. MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) - “Yanq Boyz” (İsveçrə) 0:1 (C.Nsame, 34.)
00:00. ÇFR (Rumıniya) - “Roma” (İtaliya) 0:2 (Q.Debelyuh, 49 - avt. C.Veretut,67.)

B qrupu

21:55. “Molde” (Norveç) - “Arsenal” (İngiltərə) 0:3 (N.Pepe, 50. R.Nelson, 55. F.Balogun, 83.)
00:00. “Dandolk” (İrlandiya) - “Rapid” (Vyana, Avstriya) 1:3 (K.Şilds, 62. - K.Knasmulner, 11. E.Kara, 37, 58.)

C qrupu

00:00. “Nitsa” (Fransa) - “Slaviya” (Praqa, Çexiya) 1:3 (A.Quiri, 61. - O.Linqr, 14. P.Olayinka, 64. A.Sima, 75.)
00:00. “Bayer” (Almaniya) - “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) 4:1 (P.Şik, 29. L.Bayli, 48. K.Demirbay, 77. L.Alario,80. - İ.Şviro, 58.)

D qrupu

00:00. “Reyncers” (Şotlandiya) - “Benfika” (Portuqaliya) 2:2 (S.Arfild, 7. K.Ruf,69. - Q.Ramos, 78. Pizzi, 81.)
00:00. “Standard” (Belçika) - “Lex” (Polşa) 2:1 (A.Tapsoba, 63. K.Laifis, 90. - M.İşak, 61.)

E qrupu

00:00. PSV (Niderland) - PAOK (Yunanıstan) 3:2 (K.Qakpo, 20. N.Madueke,51. D.Malen, 53. - F.Varela, 4. K.Tzolis, 13.) 
00:00. “Qranada” (İspaniya) - “Omoniya” (Kipr) 2:1 (L.Suarez, 8. A.Soro, 73. - E.Asante, 60.)

F qrupu

00:00. AZ (Niderland) - “Real Sosyedad” (İspaniya) 0:0
00:00. “Napoli” (İtaliya) - “Riyeka” (Xorvatiya) 2:0 (M.Politano, 41. H.Lozano, 75.)

G qrupu

21:55. “Braqa” (Portuqaliya) - “Lester” (İngiltərə) 3:3 (A.Musrati, 4. Paulinyo, 24. Franserxio, 90. - H.Barns, 9. L.Tomas, 79. C.Vardi, 90.)
21:55. AEK (Yunanıstan) - “Zarya” (Ukrayna) 0:3 (A.Qromov, 71. V.Kabayev, 75. V.Yurçenko, 86.)

H qrupu

21:55. “Sparta” (Praqa, Çexiya) - “Seltik” (Şotlandiya) 4:1 (D.Hanko, 27. L.Yulis, 38, 80. S.Plavsiç, 90. - O.Eduard, 15.)

21:55. “Lill” (Fransa) - “Milan” (İtaliya) 1:1 (C.Bamba, 65. - S.Kastilleyo, 46.)

I qrupu

21:55. “Qarabağ” (Azərbaycan) - “Sivasspor” (Türkiyə) 2:3 (A.Zubir, 8. U.Matiç, 51. - A.Kone, 40. -pen, 79. O.Kayode, 58.)
21:55. “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Vilyarreal” (İspaniya) 1:1 (A.Baena, 45.)

J qrupu

21:55. LASK (Avstriya) - “Antverpen” (Belçika) 0:2 (L.Refaelov, 53. P.Gerkens, 83.)
00:00. “Tottenhem” (İngiltərə) - “Lüdoqorets” (Bolqarıstan) 4:0 (Vinisius, 16, 34. H.Uinks, 63. L.Moura, 73.)

K qrupu

21:55. “Volfsberq" (Avstriya) - “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) 0:3 (L.Mayer, 60. B.Petkoviç, 75. L.İvanuseç, 90.)
21:55. MOİK (Moskva, Rusiya) - “Feyenoord” (Niderland) 0:0

L qrupu

21:55. “Gent” (Belçika) - “Srvena Zvezda” (Serbiya) 0:2 (N.Petroviç, 2. N.Milunoviç, 58.)
21:55. “Slovan” (Liberec, Çexiya) - “Hoffenhaym” (Almaniya) 0:2 (Bomgrartner, 77. A.Kramariç, 89.)