Bu gün UEFA Avropa Liqasında qrup mərhələsində ilk turun oyunları baş tutub.

Offsideplus.az xəbər verir ki, 24 oyun keçirilib.

Azərbaycan təmsilçisi "Qarabağ" İsraildə "Makkabi"nin (Təl-Əviv) qonağı olub və 1:0 hesabı ilə uduzub.

Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
I tur
22 oktyabr

A qrupu
20:55. "Yanq Boyz" (İsveçrə) - "Roma" (İtaliya) 1:2 (C.Nsame, 14. - Peres, 69. M.Kumbulla, 74)
20:55. MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) – ÇFR (Rumıniya) 0:2 (G.Yomov, 61. K.Deak, 74)

B qrupu
20:55. "Dandolk" (İrlandiya) - "Molde" (Norveç) 1:2 (S.Morri, 35. - E.Hüzeyn, 61. A.Omoijuanfo, 72)
20:55. "Rapid" (Vyana, Avstriya) - "Arsenal" (İngiltərə) 1:2 (T.Funtas, 51. - D.Luiz, 70. Obameyanq, 74)

C qrupu
20:55. "Bayer" (Leverkuzen Almaniya) - "Nitsa" (Fransa) 6:2 (N.Amiri, 12. L.Alario, 16., M.Diabi, 61. K. Bellarabi, 79. 83. F.Virtz, 87. - Amin Quiri, 32. A.Kloud, 90)
20:55. "Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail) - "Slaviya" (Praqa, Çexiya) 3:1 (C.Aqudelo, 45. Akolatse, 86. 88. - Provod, 75)

D qrupu
20:55. "Standard" (Lyej, Belçika) - "Reyncers" (Şotlandiya) 0:2 (C.Taverni 19. K.Ruf, 90)
20:55. "Lex" (Polşa) - "Benfika" (Portuqaliya) 2:4 (C.Crnomarkoviç, 17. M. İshak, 48. - Pizzi, 9 - pen., D.Nunez, 42. 60. 90)

E qrupu
20:55. PSV (Niderland) - "Qranada" (İspaniya) 1:2 (M.Götze, 45. - C.Molina, 57. D.Maçiz, 67)
20:55. PAOK (Yunanıstan) - "Omoniya" (Kipr) 1:1 (T.Murq, 56. - E.Boteak, 16)

F qrupu
20:55. "Napoli" (İtaliya) – “AZ” (Alkmaar, Niderland) 0:1 (C.Karlson, 57)
20:55. "Riyeka" (Xotvatiya) - "Real Sosyedad" (İspaniya) 0:1 (C.Bolitsa, 90)

G qrupu
23:00. "Braqa" (Portuqaliya) - AEK (Afina, Yunanıstan) 3:0 (V.Qaleno, 44. Paulinyo 78. R.Horta, 88)
23:00. "Lester" (İngiltərə) - "Zarya" (Ukrayna) 3:0 (C.Maddison, 29. H.Barns, 45. K.İheanaço, 67)

H qrupu
23:00. "Seltik" (Şotlandiya) - "Milan" (İtaliya) 1:3 (M.Elyunissi, 76. - R.Krunic, 14. B.Diaz, 42. P.Hauqe, 90)
23:00. "Sparta" (Praqa, Çexiya) - "Lill" (Fransa) 1:4 (B.Dokal, 46. - Y.Yazıcı, 45. 60. 75. C.İkone, 66)

I qrupu
23:00. "Vilyarreal" (İspaniya) - "Sivasspor" (Türkiyə) 5:3 (T.Kubo, 13. K.Bakka, 20. C.Boyt, 57. P.Alsesar, 74. 78. - O. Kayod, 33. M.Yatabar, 43. M.Qradel, 64)
23:00. "Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail) - "Qarabağ" (AZƏRBAYCAN) 1:0 (Y.Kohen, 10)

J qrupu
23:00. "Tottenhem" (İngiltərə) - LASK (Avstriya) 3:0 (L.Moura, 18. A.Andrade, 27. - avt. H.Son. 84)
23:00. "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - "Antverpen" (Belçika) 1:2 (H.Marin, 46. - L.Refaelov, 70)

K qrupu
23:00. "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - "Feyenoord" (Niderland) 0:0
23:00. "Volfsberq" (Avstriya) – MOİK (Moskva, Rusiya) 1:1 (M.Liende, 42. - A.Qayç, 5.

L qrupu
23:00. "Hoffenhaym" (Almaniya) - "Srvena Zvezda" (Serbiya) 2:0 (K.Baumqartner, 64. M.Dabbur, 90)
23:00. "Slovan" (Liberets, Çexiya) - "Gent" (Belçika) 1:0 (Y.Helal, 29)