Dünən Çempionlar Liqasında 2019-20 mövsümünün qrup mərhələsinin püşkü atılıb. 

Offsideplus.az-ın məlumatına görə, UEFA tam təqvimi artıq açıqlayıb.

8 qrupda mübarizə aparacaq 32 komanda sentyabrın 17-də yarışa başlayacaq. 6 tur ərzində 96 oyun keçiriləcək və qrup matçları dekabrın 11-də yekunlaşacaq.

Çempionlar Liqası
Qrup mərhələsi

I tur
17 sentyabr, çərşənbə axşamı
E: "Napoli" - "Liverpul", "Zalsburq" - "Genk"
F: "İnter" - "Slaviya" (18:55), "Borussiya" (D.) - "Barselona"
G: "Lion" - "Zenit" (18:55), "Benfika" - "Leypsiq"
H: "Çelsi" - "Valensiya", "Ayaks" - "Lill"

18 sentyabr, çərşənbə
A: "Brügge" - "Qalatasaray" (18:55), PSJ - "Real"
B: "Olimpiakos" - "Tottenhem" (18:55), "Bavariya" - "Srvena Zvezda"
C: "Şaxtyor" - "Mançester Siti", "Dinamo" (Zaqreb) - "Atalanta"
D: "Atletiko" - "Yuventus", "Bayer" - "Lokomotiv"

II tur
1 oktyabr, çərşənbə axşamı
A: "Real" - "Brügge" (18:55), "Qalatasaray" - PSJ
B: "Tottenhem" - "Bavariya", "Srvena Zvezda" - "Olimpiakos"
C: "Atalanta" - "Şaxtyor" (18:55), "Mançester Siti" - "Dinamo"
D: "Yuventus" - "Bayer", "Lokomotiv" - "Atletiko"

2 oktyabr, çərşənbə
E: "Genk" - "Napoli" (18:55), "Liverpul" - "Zalsburq"
F: "Slaviya" - "Borussiya" (18:55), "Barselona" - "İnter"
G: "Zenit" - "Benfika", "Leypsiq" - "Lion"
H: "Valensiya" - "Ayaks", "Lill" - "Çelsi"

III tur
22 oktyabr, çərşənbə axşamı
A: "Brügge" - PSJ, "Qalatasaray" - "Real"
B: "Tottenhem" - "Srvena Zvezda", "Olimpiakos" - "Bavariya"
C: "Şaxtyor" - "Dinamo" (18:55), "Mançester Siti" - "Atalanta"
D: "Atletiko" - "Bayer" (18:55), "Yuventus" - "Lokomotiv"

23 oktyabr, çərşənbə
E: "Zalsburq" - "Napoli", "Genk" - "Liverpul"
F: "İnter" - "Borussiya", "Slaviya" - "Barselona"
G: "Leypsiq" - "Zenit" (18:55), "Benfika" - "Lion"
H: "Ayaks" - "Çelsi" (18:55), "Lill" - "Valensiya"

IV tur
5 noyabr, çərşənbə axşamı
E: "Liverpul" - "Genk", "Napoli" - "Zalsburq"
F: "Barselona" - "Slaviya" (18:55), "Borussiya" - "İnter"
G: "Zenit" - "Leypsiq" (18:55), "Lion" - "Benfika"
H: "Çelsi" - "Ayaks", "Valensiya" - "Lill"

6 noyabr, çərşənbə
A: PSJ - "Brügge", "Real" - "Qalatasaray"
B: "Bavariya" - "Olimpiakos" (18:55), "Srvena Zvezda" - "Tottenhem"
C: "Dinamo" - "Şaxtyor", "Atalanta" - "Mançester Siti"
D: "Lokomotiv" - "Yuventus" (18:55), "Bayer" - "Atletiko"

V tur
26 noyabr, çərşənbə axşamı
A: "Qalatasaray" - "Brügge" (18:55), "Real" - PSJ
B: "Tottenhem" - "Olimpiakos", "Srvena Zvezda" - "Bavariya"
C: "Mançester Siti" - "Şaxtyor", "Atalanta" - "Dinamo"
D: "Lokomotiv" - "Bayer" (18:55), "Yuventus" - "Atletiko"

27 noyabr, çərşənbə
E: "Liverpul" - "Napoli", "Genk" - "Zalsburq"
F: "Barselona" - "Borussiya", "Slaviya" - "İnter"
G: "Zenit" - "Lion" (18:55), "Leypsiq" - "Benfika"
H: "Valensiya" - "Çelsi" (18:55), "Lill" - "Ayaks"

VI tur
10 dekabr, çərşənbə axşamı
E: "Napoli" - "Genk" (18:55), "Zalsburq" - "Liverpul" (18:55)
F: "Borussiya" - "Slaviya", "İnter" - "Barselona"
G: "Benfika" - "Zenit", "Lion" - "Leypsiq"
H: "Çelsi" - "Lill", "Ayaks" - "Valensiya"

11 dekabr, çərşənbə
A: PSJ - "Qalatasaray", "Brügge" - "Real"
B: "Bavariya" - "Tottenhem", "Olimpiakos" - "Srvena Zvezda"
C: "Şaxtyor" - "Atalanta" (18:55), "Dinamo" - "Mançester Siti" (18:55)
D: "Atletiko" - "Lokomotiv", "Bayer" - "Yuventus"

Qeyd: qrup mərhələsinin bəzi oyunları Mərkəzi Avropa vaxtı ilə 18:55-də, digər matçları 21:00-da başlayacaq.

1/8 final

Püşkatma: 16 dekabr
İlk oyunlar: 18/19 və 25/26 fevral
Cavab oyunları: 10/11 və 17/18 mart

1/4 final
Püşkatma: 20 mart
İlk oyunlar: 7/8 aprel
Cavab oyunları: 14/15 aprel

Yarımfinal
Püşkatma: 20 mart
İlk oyunlar: 28/29 aprel
Cavab oyunları: 5/6 may

Final
30 may

İstanbul. Atatürk Olimpiya Stadionu